Yhteystiedot

Postiosoite Hiihtomaja Kolmisoppisella Yleiset yhteystiedot
Jyväskylän Latu ry
PL 232
40101 Jyväskylä
Ladun Maja
Ronsuntaipaleentie 279
40500 Jyväskylä
Sähköposti: jyvaskylanlatu(at)gmail.com
Kotisivu: www.jyvaskylanlatu.fi 
Facebook: Tästä linkistä Facebook sivuille

Perustiedot

Y-tunnus 0208198-3
Rek.nro 33.745
Kotipaikka Jyväskylä
Perustettu 12.02.1941
Rekisteröity 11.03.1941
Jäseniä 3030 (23.7.2020)

Hallitus 2020

Tehtävä Nimi Vastuualue Puhelin Sähköposti
Puheenjohtaja Marjut Hilska hallinto, Dropbox, sauvakävely 040 775 5768 marjut.hilska@gmail.com
Varapuheenjohtaja Aimo Kirjavainen kotisivut, talous, Dropbox 040 588 6256 kiraimo@live.com
Jäsen Reijo Leino hiihto, pyöräily, järkkäri  040 568 8751 reijo.leino@elisanet.fi
Jäsen Johanna Myllymäki maastopyöräily   mylly.mtb@gmail.com
Jäsen Raimo Koivistoinen latutoiminta, (frisbeegolf)  0400 824 179 raimo.koivistoinen@kolumbus.fi
Jäsen Raimo Saarinen Akumaja, latualue  040 500 1576 raimosaa@gmail.com
Jäsen Paavo Seppänen latutoiminta  040 506 6398 paavo.k.seppanen@luukku.com
Jäsen Jorma Puttonen latutoiminta, Ladun Majan remontti  0400 641 625 jorma.puttonen@live.com
Jäsen Heikki Viljanen lumikenkäily, Vapepa  044 064 8604 viljanenheikki@gmail.com
Jäsen Juha Vimpari Vapepa, turvallisuus, FB, polkujuoksu, retket  040 707 1510 juha.vimpari@gmail.com
Varajäsen Raili Bäck-Kiianmaa majatoiminta  0400 803 125 raili.back@kiianmaa.com
Varajäsen Aune Koivunen majatoiminta  040 727 9486 aune.koivunen@gmail.com
Varajäsen Alpo Lalli retkeily  050 526 9219 alpo.lalli@gmail.com
Varajäsen Mauri Pitkänen FB, kotisivut, valokuvauskerho  0400 807 916 mauri.pitkanen@gmail.com

Toimihenkilöt 2020

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Heikki Parviainen Majatoiminta ja majojen vuokraus 0400 318 106 hessu.parviainen@gmail.com
Heikki Kivijärvi Välinevuokraus 050 402 1351 heikki.kivijarvi@kolumbus.fi
Helena Knuuttila Jäsensihteeri 040 585 2974 haknuuttila@gmail.com
Päivi Paakkonen Taloudenhoitaja 040 753 8201 paivi.paakkonen@hotmail.com
Leena Parviainen Lapin lomaosakkeiden vuokraus 040 572 3376 leena.m.parviainen@gmail.com

 

Suomen Latu ry, hallituksen 1. varapuheenjohtaja Keski-Suomen Latualueen yhteyshenkilö
Raimo Saarinen
040 500 1576
raimosaa@gmail.com
Kaija Roivainen, Härmänmaan Latu Kauhava
050 328 2482
kaija.roivainen@gmail.com