Yhteystiedot

Jyväskylän Latu ry

  • Y-tunnus 0208198-3
  • Rek.nro 33.745
  • Kotipaikka Jyväskylä
  • Perustettu 12.02.1941
  • Rekisteröity 11.03.1941
  • Jäseniä 2791 (17.1.2018)

Postiosoite Hiihtomaja Kolmisoppisella
Jyväskylän Latu ry Ladun Maja
PL 232 Ronsuntaipaleentie 279
40101 Jyväskylä 40500 Jyväskylä
Sähköposti jyvaskylanlatu(at)gmail.com
Kotisivu www.jyvaskylanlatu.fi 
Facebook Tästä linkistä Facebook sivuille

Hallitus 2018

Tehtävä Nimi Vastuualue Puhelin Sähköposti
Puheenjohtaja Heikki Parviainen Lentopallo, sähly,  0400 318106 hessu.parviainen(at)gmail.com
Varapuheenjohtaja Raimo Saarinen Markkinointi, tiedotus, retkeily 040 500 1576 raimosaa(at)gmail.com
Jäsen / sihteeri Marjut Hilska Sauvakävely, Dropbox 040 775 5768 marjut.hilska(at)pp.inet.fi
Jäsen Ismo Räsänen Jäsenrekisteri, pyöräily, valokuvaus, Akumaja 0400 544 414 ismo.rasanen(at)gmail.com
Jäsen Satu Jokilahti Perhetoiminta, retkeily, facebook, osaamis- ja koulutusrekisteri 044 311 0633 satujokilahti(at)gmail.com
Jäsen Matti Varesmaa Hiihtotoiminta, polttopuuhuolto, sauvakävely 0400 601 473 matti.varesmaa(at)kolumbus.fi
Jäsen Juha Vimpari Vapepa, turvallisuus, järkkäri, facebook 040 707 1510 juha.vimpari(at)gmail.com
Jäsen Reijo Leino Hiihto, pyöräily 040 5688 751 reijo.leino(at)elisanet.fi
Jäsen Aimo Kirjavainen Kotisivut, Dropbox 040 588 6256 kiramo(at)live.com
Jäsen Johanna Myllymäki Maastopyöräily 040 552 8251 mylly.mtb(at)gmail.com
Varajäsen Raimo Koivistoinen Latutoiminta, frisbeegolf 0400 824 179 raimo.koivistoinen(at)kolumbus.fi
Varajäsen Paavo Seppänen Latutoiminta 040 5066 398 paavo.k.seppanen(at)luukku.com

Toimihenkilöt 2018

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Heikki Kivijärvi Välinevuokraus 050 402 1351 heikki.kivijarvi(at)kolumbus.fi
Helena Knuuttila Jäsensihteeri 040 585 2974 haknuuttila(at)gmail.com
Päivi Paakkonen Taloudenhoitaja 040 753 8201 paivi.paakkonen(at)hotmail.com
Leena Parviainen Lapin lomaosakkeiden vuokraus 040 572 3376 leena.m.parviainen(at)gmail.com

Jyväskylän Ladun jäsenet Suomen Ladun vastuutehtävissä 

Suomen Ladun hallituksen jäsen Keski-Suomen Latualueen yhteyshenkilö
Raimo Saarinen Satu Jokilahti
040 500 1576 044 311 0633
raimosaa(at)gmail.com satujokilahti(at)gmail.com

Toimikunnat 

Yhdistyksen eri toimintoja suunnittelevat ja ohjaavat eri toimikunnat. 

Luettelo toimikunnista avautuu PDF-muodossa uuteen ikkunaan klikkaamalla tätä linkkiä.