Yhteystiedot

Jyväskylän Latu ry

  • Y-tunnus 0208198-3
  • Rek.nro 33.745
  • Kotipaikka Jyväskylä
  • Perustettu 12.02.1941
  • Rekisteröity 11.03.1941
  • Jäseniä 2713 (18.8.2017)

Postiosoite Hiihtomaja Kolmisoppisella
Jyväskylän Latu ry Ladun Maja
PL 232 Ronsuntaipaleentie 279
40101 Jyväskylä 40500 Jyväskylä
Sähköposti jyvaskylanlatu(at)gmail.com
Kotisivu www.jyvaskylanlatu.fi 
Facebook Tästä linkistä Facebook sivuille

Hallitus 2017

Tehtävä Nimi Vastuualue Puhelin Sähköposti
Puheenjohtaja Heikki Parviainen Lentopallo, sähly, majatoiminta 0400 318106 hessu.parviainen(at)gmail.com
Varapuheenjohtaja Raimo Saarinen Markkinointi, tiedotus, retkeily 040 500 1576 raimosaa(at)gmail.com
Jäsen Marjut Hilska Koulutus, sauvakävely, KLIK-toiminta 040 775 5768 marjut.hilska(at)pp.inet.fi
Jäsen Ismo Räsänen Jäsenrekisteri, kotisivut, pyöräily, valokuvaus 0400 544 414 ismo.rasanen(at)gmail.com
Jäsen Satu Jokilahti Perhetoiminta, lapset ja nuoret, retkeily, facebook 044 311 0633 satujokilahti(at)gmail.com
Jäsen Mauri Pitkänen Turvallisuus, valokuvaus, vapepa 0400 807 916 mauri.pitkanen(at)elisanet.fi
Jäsen Matti Varesmaa Hiihtotoiminta, polttopuuhuolto 0400 601 473 matti.varesmaa(at)kolumbus.fi
Jäsen Marja-Liisa Kananen Sauvakävely 040 773 7160 Marja-Liisa.Kananen(at)jamk.fi
Jäsen /sihteeri Jaana Koskela Geokätköily 050 385 0260 koskela.jaana(at)gmail.com
Jäsen Juha Vimpari Vapepa 040 707 1510 juha.vimpari(at)gmail.com
Varajäsen Helvi Kaihlanen   0400 868 669 helvi.kaihlanen(at)gmail.com
Varajäsen Raimo Koivistoinen Latutoiminta, frisbeegolf 0400 824 179 raimo.koivistoinen(at)kolumbus.fi

Toimihenkilöt 2017

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Heikki Kivijärvi Välinevuokraus 050 402 1351 heikki.kivijarvi(at)kolumbus.fi
Helena Knuuttila Jäsensihteeri 040 585 2974 haknuuttila(at)gmail.com
Päivi Paakkonen Taloudenhoitaja 040 753 8201 paivi.paakkonen(at)hotmail.com
Hannu Mäkelä Jäsenlehti 044 519 1213 hannumikael.makela(at)gmail.com
Leena Parviainen Lapin lomaosakkeiden vuokraus 040 572 3376 leena.m.parviainen(at)gmail.com

Jyväskylän Ladun jäsenet Suomen Ladun vastuutehtävissä 

Suomen Ladun hallituksen jäsen Keski-Suomen Latualueen yhteyshenkilö
Raimo Saarinen Satu Jokilahti
040 500 1576 044 311 0633
raimosaa(at)gmail.com satujokilahti(at)gmail.com

Toimikunnat 

Yhdistyksen eri toimintoja suunnittelevat ja ohjaavat eri toimikunnat. 

Luettelo toimikunnista avautuu PDF-muodossa uuteen ikkunaan klikkaamalla tätä linkkiä.